Vishay/Dale TNPU080536K5BZEN00
TNPU080536K5BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080536K5BZEN00
Brief Description
RES SMD 36.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080536K5BZEN00.pdf
Availability of TNPU080536K5BZEN00
QUANTITY
TNPU080536K5BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080536K5BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080536K5BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080536K5BZEN00
Related LinksTNPU08053, TNPU080536K5BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080536K5BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080536K5BZEN00
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC TDM/TSI SWITCH 256X256 48SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
7018FXE2-ST-15 SWITCH datasheet.pdf
IC REG LDO 8.5V 0.4A TO263-3 datasheet.pdf