Vishay/Dale TNPU0805390RBZEN00
TNPU0805390RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805390RBZEN00
Brief Description
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805390RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0805390RBZEN00
QUANTITY
TNPU0805390RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805390RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805390RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805390RBZEN00
Related LinksTNPU08053, TNPU0805390RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805390RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805390RBZEN00
IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 24SSOP datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100" T/H GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 16.1MM RND 10.1MM datasheet.pdf
SLDV-THR 5.08/32/180FLF 1.5BK datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN DSUB 26POS H.D F R/A 4-40 datasheet.pdf