Vishay/Dale TNPU0805470RBZEN00
TNPU0805470RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805470RBZEN00
Brief Description
RES SMD 470 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805470RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0805470RBZEN00
QUANTITY
TNPU0805470RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805470RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805470RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805470RBZEN00
Related LinksTNPU08054, TNPU0805470RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805470RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805470RBZEN00
IC XMITTER/RCVR ESD RS232 32-QFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
IC REG BCK BST 3.3V 0.45A 10TDFN datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming Lighting 16-TSSOP-EP datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT SKT datasheet.pdf