Vishay/Dale TNPU080547K0BZEN00
TNPU080547K0BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080547K0BZEN00
Brief Description
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080547K0BZEN00.pdf
Availability of TNPU080547K0BZEN00
QUANTITY
TNPU080547K0BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080547K0BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080547K0BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080547K0BZEN00
Related LinksTNPU08054, TNPU080547K0BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080547K0BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080547K0BZEN00
TUBE PVC 16AWG 300V CLR (1.54MM) datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V CHASS MNT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 24V datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DPDT SOLDER NONSHO datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
IMPACT 85OHM BP 4X10 GLW SN datasheet.pdf