Vishay/Dale TNPU0805487RBZEN00
TNPU0805487RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805487RBZEN00
Brief Description
RES SMD 487 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805487RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0805487RBZEN00
QUANTITY
TNPU0805487RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805487RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805487RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805487RBZEN00
Related LinksTNPU08054, TNPU0805487RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805487RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805487RBZEN00
IC VREF SERIES 5V SC70 datasheet.pdf
IC IRDA ENCODER/DECODER 8SO datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 150A DO205 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 1.25KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 400W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
BOX S STEEL 35.98"L X 24.02"W datasheet.pdf
OSC VCTCXO 13.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf