Vishay/Dale TNPU0805681RBZEN00
TNPU0805681RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805681RBZEN00
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805681RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0805681RBZEN00
QUANTITY
TNPU0805681RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805681RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805681RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805681RBZEN00
Related LinksTNPU08056, TNPU0805681RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805681RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805681RBZEN00
IC GATE NOR 6CH 2-INP 20-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS DUAL R/A PCB datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC ADC 18BIT PAR/SRL 2.5M 48-QFN datasheet.pdf
RES SMD 16.9KOHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 15POS STRGHT SKT datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
IC REG LDO 1.4V 0.15A 6XDFN datasheet.pdf