Vishay/Dale TNPU080568K1BZEN00
TNPU080568K1BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080568K1BZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 68.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080568K1BZEN00.pdf
Availability of TNPU080568K1BZEN00
QUANTITY
TNPU080568K1BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080568K1BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080568K1BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080568K1BZEN00
Related LinksTNPU08056, TNPU080568K1BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080568K1BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080568K1BZEN00
CONN HEADER 11POS 1.25MM R/A TIN datasheet.pdf
IC 3DRVR/5RCVR RS232 3V 28-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 150V 0605 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 2KV NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 11.1K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
HAN PNEUMATIC CONT FEMALE 1,6 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS SKT datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 2A NMP datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 203 TYP datasheet.pdf
SINGLE M30 SHORT PW 2M PNP NC datasheet.pdf
KJB 21C 21#16 PIN RECP datasheet.pdf
470UF 100V 16X25 datasheet.pdf