Vishay/Dale TNPU0805698RBZEN00
TNPU0805698RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805698RBZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 698 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805698RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0805698RBZEN00
QUANTITY
TNPU0805698RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805698RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805698RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805698RBZEN00
Related LinksTNPU08056, TNPU0805698RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805698RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805698RBZEN00
CAP CER 33PF 630V NP0 1808 datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN PIN 28AWG GOLD CRIMP TERM datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.2A 6TSOT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
Crystal 50.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917 datasheet.pdf