Vishay/Dale TNPU080569K8BZEN00
TNPU080569K8BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080569K8BZEN00
Brief Description
RES SMD 69.8K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080569K8BZEN00.pdf
Availability of TNPU080569K8BZEN00
QUANTITY
TNPU080569K8BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080569K8BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080569K8BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080569K8BZEN00
Related LinksTNPU08056, TNPU080569K8BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080569K8BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080569K8BZEN00
CONN HEADER 26POS R/A LONG LATCH datasheet.pdf
TRANSFORMER MODULE GIGABIT 1PORT datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
TRIMMER 22K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
MICRO 37 F 30" RBW JACKS LP datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
RES SMD 887K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf