Vishay/Dale TNPU08056K34BZEN00
TNPU08056K34BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU08056K34BZEN00
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU08056K34BZEN00.pdf
Availability of TNPU08056K34BZEN00
QUANTITY
TNPU08056K34BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU08056K34BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU08056K34BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU08056K34BZEN00
Related LinksTNPU08056, TNPU08056K34BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU08056K34BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU08056K34BZEN00
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 10POS 2.54MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
.093 NYLON RECEPTACLE 199112R1 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
LED LH351A COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 500MA TO92-3 datasheet.pdf