Vishay/Dale TNPU080580K6BZEN00
TNPU080580K6BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080580K6BZEN00
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080580K6BZEN00.pdf
Availability of TNPU080580K6BZEN00
QUANTITY
TNPU080580K6BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080580K6BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080580K6BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080580K6BZEN00
Related LinksTNPU08058, TNPU080580K6BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080580K6BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080580K6BZEN00
CAP FILM 7.5UF 10% 300VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC TIMING CARD LINE 81-CSBGA datasheet.pdf
IC DAC QUAD 8BIT 2.7V LP 16-QSOP datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf
DSUB PANEL MOUNT 9POS DSUB FML datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 990 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 15POS STRGHT SKT datasheet.pdf