Vishay/Dale TNPU0805825RAZEN00
TNPU0805825RAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805825RAZEN00
Brief Description
RES SMD 825 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805825RAZEN00.pdf
Availability of TNPU0805825RAZEN00
QUANTITY
TNPU0805825RAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805825RAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805825RAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805825RAZEN00
Related LinksTNPU08058, TNPU0805825RAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805825RAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805825RAZEN00
Connector Receptacle 62 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM T/H datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 12V DIP DL datasheet.pdf
CAP CER 7PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 1-9 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 2.51A 63 MOHM datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 152 TYP datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 75 OHM 1% 50W datasheet.pdf