Vishay/Dale TNPU080582K0AZEN00
TNPU080582K0AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080582K0AZEN00
Brief Description
RES SMD 82K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080582K0AZEN00.pdf
Availability of TNPU080582K0AZEN00
QUANTITY
TNPU080582K0AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080582K0AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080582K0AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080582K0AZEN00
Related LinksTNPU08058, TNPU080582K0AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080582K0AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080582K0AZEN00
SIDACTOR 275V SURGE SUP TO-92 datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 80000UH datasheet.pdf
SNSW 10A PCB-90D-ASYM NONE datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 85MA 11 OHM SMD datasheet.pdf
MCU ARM 256KB FLASH 100-LQFP datasheet.pdf
RES 28K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC ETHERNET PHY 10/100 2CH PTP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A datasheet.pdf