Vishay/Dale TNPU080595K3BZEN00
TNPU080595K3BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080595K3BZEN00
Brief Description
RES SMD 95.3K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080595K3BZEN00.pdf
Availability of TNPU080595K3BZEN00
QUANTITY
TNPU080595K3BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080595K3BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080595K3BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080595K3BZEN00
Related LinksTNPU08059, TNPU080595K3BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080595K3BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080595K3BZEN00
CONN HEADER RTANG 3POS .100 TIN datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 300MA 320 MOHM datasheet.pdf
IC SECURITY CTRLR 16BIT M5.1 datasheet.pdf
FUSE 4A 600V TLAG UL CSA datasheet.pdf
SLIP RING; ENCL SR309 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 3.16M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
30 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
CLIP LATCHING ADH datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 1.3UF RADIAL datasheet.pdf