Vishay/Dale TNPU1206105KBZEN00
TNPU1206105KBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206105KBZEN00
Brief Description
RES SMD 105K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206105KBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206105KBZEN00
QUANTITY
TNPU1206105KBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206105KBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206105KBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206105KBZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206105KBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206105KBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206105KBZEN00
IC EEPROM 128BIT 400KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM60H/AE60M/HDM60H datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADP1708 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 300MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 590MA 440 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf