Vishay/Dale TNPU1206110RBZEN00
TNPU1206110RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206110RBZEN00
Brief Description
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206110RBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206110RBZEN00
QUANTITY
TNPU1206110RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206110RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206110RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206110RBZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206110RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206110RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206110RBZEN00
RES SMD 1.8K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 6 COIL 12UH SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.9MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC CFL DRIVER 8DIP datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONV DC/DC 155VIN 5.2VOUT 100W datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 50MA 8UMAX datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS datasheet.pdf