Vishay/Dale TNPU120611K3BZEN00
TNPU120611K3BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120611K3BZEN00
Brief Description
RES SMD 11.3K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120611K3BZEN00.pdf
Availability of TNPU120611K3BZEN00
QUANTITY
TNPU120611K3BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120611K3BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120611K3BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120611K3BZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU120611K3BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120611K3BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120611K3BZEN00
IC VREF SHUNT 3.3V 8SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS232 16-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.1K OHM 1206 datasheet.pdf