Vishay/Dale TNPU120611K5BZEN00
TNPU120611K5BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120611K5BZEN00
Brief Description
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120611K5BZEN00.pdf
Availability of TNPU120611K5BZEN00
QUANTITY
TNPU120611K5BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120611K5BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120611K5BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120611K5BZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU120611K5BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120611K5BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120611K5BZEN00
FLEX CABLE - AFH10T/AE10/AFH10T datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 3:3 2.7V 32LFCSP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1M OHM 1206 datasheet.pdf
RES 75 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES 67.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf