Vishay/Dale TNPU120611K8BZEN00
TNPU120611K8BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120611K8BZEN00
Brief Description
RES SMD 11.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120611K8BZEN00.pdf
Availability of TNPU120611K8BZEN00
QUANTITY
TNPU120611K8BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120611K8BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120611K8BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120611K8BZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU120611K8BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120611K8BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120611K8BZEN00
FUSE GLASS 5A 350VAC 140VDC 2AG datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 188VWM 328VC SMB datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 4PWR 12SGL 3.18MM datasheet.pdf
IC FPGA 380 I/O 672BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf