Vishay/Dale TNPU1206124KAZEN00
TNPU1206124KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206124KAZEN00
Brief Description
RES SMD 124K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206124KAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206124KAZEN00
QUANTITY
TNPU1206124KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206124KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206124KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206124KAZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206124KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206124KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206124KAZEN00
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
2MM HDM BP GP POL PN AE 30 SAU datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 158VC DO215AB datasheet.pdf
Connector Socket 63 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf