Vishay/Dale TNPU1206130KAZEN00
TNPU1206130KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206130KAZEN00
Brief Description
RES SMD 130K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206130KAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206130KAZEN00
QUANTITY
TNPU1206130KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206130KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206130KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206130KAZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206130KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206130KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206130KAZEN00
FAN AXIAL 92X38MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT LATCH 15AU datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS 26AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf