Vishay/Dale TNPU1206130RBZEN00
TNPU1206130RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206130RBZEN00
Brief Description
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206130RBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206130RBZEN00
QUANTITY
TNPU1206130RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206130RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206130RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206130RBZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206130RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206130RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206130RBZEN00
IC REG LDO ADJ 0.8A DDPAK datasheet.pdf
IC INVERTER QUAD 4-INPUT 48TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
IC REDRIVER ESATA 1CH 20TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 3.9K OHM 6SIP datasheet.pdf
CABLE 7COND 10AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
IC XOR/XNOR 45GBPS PROGR 24QFN datasheet.pdf
SPEAKER SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 80A 125VDC datasheet.pdf