Vishay/Dale TNPU1206143KBZEN00
TNPU1206143KBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206143KBZEN00
Brief Description
RES SMD 143K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206143KBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206143KBZEN00
QUANTITY
TNPU1206143KBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206143KBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206143KBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206143KBZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206143KBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206143KBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206143KBZEN00
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.01A 32V datasheet.pdf
TUNING TOOL FLAT NYLON 3.57" datasheet.pdf
RES SMD 17.4KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf