Vishay/Dale TNPU120614K0BZEN00
TNPU120614K0BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120614K0BZEN00
Brief Description
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120614K0BZEN00.pdf
Availability of TNPU120614K0BZEN00
QUANTITY
TNPU120614K0BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120614K0BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120614K0BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120614K0BZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU120614K0BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120614K0BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120614K0BZEN00
MOSFET N-CH 100V 1.7A SOT-223 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 134VC SMB datasheet.pdf
FUSE HOLDER CARTRIDGE 600V 100A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf