Vishay/Dale TNPU120615K8BZEN00
TNPU120615K8BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120615K8BZEN00
Brief Description
RES SMD 15.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120615K8BZEN00.pdf
Availability of TNPU120615K8BZEN00
QUANTITY
TNPU120615K8BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120615K8BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120615K8BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120615K8BZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU120615K8BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120615K8BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120615K8BZEN00
DIODE ZENER 22V 1W DO41 datasheet.pdf
CONN HOUSING 15PS .100 SGL datasheet.pdf
LID PLASTEK 19-3/8X15-3/4X2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 31.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 143MA 2.3 OHM datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 10POS HL LOW P datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 47 OHM 14SOIC datasheet.pdf