Vishay/Dale TNPU1206191RBZEN00
TNPU1206191RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206191RBZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206191RBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206191RBZEN00
QUANTITY
TNPU1206191RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206191RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206191RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206191RBZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206191RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206191RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206191RBZEN00
CONN RECEPT R/A 50POS 2-56 SCSI datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ8 PG29 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.00V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS DL R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 50POS 30AU datasheet.pdf
TAPE VHB CLEAR 3/4" GEN PURPOSE datasheet.pdf
CABLE USB A M-B MINI .5M/FERRITE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf