Vishay/Dale TNPU12061K10AZEN00
TNPU12061K10AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12061K10AZEN00
Brief Description
RES SMD 1.1K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12061K10AZEN00.pdf
Availability of TNPU12061K10AZEN00
QUANTITY
TNPU12061K10AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12061K10AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12061K10AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12061K10AZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU12061K10AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12061K10AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12061K10AZEN00
CONN HEADER 2MM SINGLE STR 38POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.8V LP SOT-23 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 5NS 44TQFP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 200MA 12V datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V CH 0603 datasheet.pdf
DL SW PNT FLOATSW 200MM TOTAL L datasheet.pdf