Vishay/Dale TNPU12061K30AZEN00
TNPU12061K30AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12061K30AZEN00
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12061K30AZEN00.pdf
Availability of TNPU12061K30AZEN00
QUANTITY
TNPU12061K30AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12061K30AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12061K30AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12061K30AZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU12061K30AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12061K30AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12061K30AZEN00
IC MCU ULTRA 33MHZ HP 44-TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
OSC XO 64.000MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CABLE ASSSY datasheet.pdf
1500UF 250V 35X105MM 85C 10000H datasheet.pdf