Vishay/Dale TNPU12061K43BZEN00
TNPU12061K43BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12061K43BZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12061K43BZEN00.pdf
Availability of TNPU12061K43BZEN00
QUANTITY
TNPU12061K43BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12061K43BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12061K43BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12061K43BZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU12061K43BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12061K43BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12061K43BZEN00
CONN ADAPT SMA PLUG TO U.FL JACK datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 25mA, 150mA Backlight, Camera Flash 20-QFN (4x4) datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC 1.5KW 400V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
LED XLAMP ROYAL BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 12.5UH T38 datasheet.pdf
FIBER OPTIC TXRX SFP LC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
508 TB SPRING PLUG F/NUT datasheet.pdf
CCP BASE 2 POLE 90A CF PANEL BOA datasheet.pdf