Vishay/Dale TNPU12061K54BZEN00
TNPU12061K54BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12061K54BZEN00
Brief Description
RES SMD 1.54K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12061K54BZEN00.pdf
Availability of TNPU12061K54BZEN00
QUANTITY
TNPU12061K54BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12061K54BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12061K54BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.54k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12061K54BZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU12061K54BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12061K54BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12061K54BZEN00
HEAT SHRINK BLU 3/64" X 1000' datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
SMOOTH BANTAM SCMA CONTA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC AUDIO AMP SE 2CH 20SSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf