Vishay/Dale TNPU12061K62BZEN00
TNPU12061K62BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12061K62BZEN00
Brief Description
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12061K62BZEN00.pdf
Availability of TNPU12061K62BZEN00
QUANTITY
TNPU12061K62BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12061K62BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12061K62BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12061K62BZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU12061K62BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12061K62BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12061K62BZEN00
IC VREF SERIES 10V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 8.6UH 1.85A 48 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN RCPT 24 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
FISHSTIX KIT LONG datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 1A 200 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
Capacitors TRIMMER 4.5-20PF 100V SMD datasheet.pdf