Vishay/Dale TNPU12061K65AZEN00
TNPU12061K65AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12061K65AZEN00
Brief Description
RES SMD 1.65KOHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12061K65AZEN00.pdf
Availability of TNPU12061K65AZEN00
QUANTITY
TNPU12061K65AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12061K65AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12061K65AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12061K65AZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU12061K65AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12061K65AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12061K65AZEN00
CONN HEADER .100 DUAL STR 70POS datasheet.pdf
IC RCVR/BUFFER 3.3/5V 1GHZ 8-MLF datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR16B/AE16G/AKR16B datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
LIMIT SWES MAGNETIC ANTENNA datasheet.pdf
RES 4.7M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 562 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE 440V EMI 10A datasheet.pdf