Vishay/Dale TNPU12061K80AZEN00
TNPU12061K80AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12061K80AZEN00
Brief Description
RES SMD 1.8K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12061K80AZEN00.pdf
Availability of TNPU12061K80AZEN00
QUANTITY
TNPU12061K80AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12061K80AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12061K80AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12061K80AZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU12061K80AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12061K80AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12061K80AZEN00
IDC CABLE - MKC60K/MC60G/MCF60K datasheet.pdf
CBS LOCKING NYLON 1 1/8" datasheet.pdf
KSBR/2 ZTL 6 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 6A P600 datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC SMC datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V CH 0402 datasheet.pdf