Vishay/Dale TNPU1206200KAZEN00
TNPU1206200KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206200KAZEN00
Brief Description
RES SMD 200K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206200KAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206200KAZEN00
QUANTITY
TNPU1206200KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206200KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206200KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206200KAZEN00
Related LinksTNPU12062, TNPU1206200KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206200KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206200KAZEN00
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 215 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR BKWAY SMD GOLD 84POS datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
MICRO 25C S 120" RBW JACKP NI datasheet.pdf