Vishay/Dale TNPU120620K5BZEN00
TNPU120620K5BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120620K5BZEN00
Brief Description
RES SMD 20.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120620K5BZEN00.pdf
Availability of TNPU120620K5BZEN00
QUANTITY
TNPU120620K5BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120620K5BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120620K5BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120620K5BZEN00
Related LinksTNPU12062, TNPU120620K5BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120620K5BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120620K5BZEN00
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 309KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
IMCV-FIBERLINX-II, TX/SSFX-MM155 datasheet.pdf
SHAFT, FEED ARM DRIVE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS PIN datasheet.pdf