Vishay/Dale TNPU1206210KBZEN00
TNPU1206210KBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206210KBZEN00
Brief Description
RES SMD 210K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206210KBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206210KBZEN00
QUANTITY
TNPU1206210KBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206210KBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206210KBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206210KBZEN00
Related LinksTNPU12062, TNPU1206210KBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206210KBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206210KBZEN00
IC SWITCH DUAL SPST 16SSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 50V 12V 500W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 10A 8.8 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
MINIATURE TOGGLE SWITCH datasheet.pdf
MICRO 21C P 48" YEL datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf