Vishay/Dale TNPU120622K0AZEN00
TNPU120622K0AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120622K0AZEN00
Brief Description
RES SMD 22K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120622K0AZEN00.pdf
Availability of TNPU120622K0AZEN00
QUANTITY
TNPU120622K0AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120622K0AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120622K0AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120622K0AZEN00
Related LinksTNPU12062, TNPU120622K0AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120622K0AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120622K0AZEN00
TRANSFORMER AUDIO 1.5KCT/600CT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
PSH-BTN SW-DT SLDR TELESCOPIC datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf