Vishay/Dale TNPU1206270KAZEN00
TNPU1206270KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206270KAZEN00
Brief Description
RES SMD 270K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206270KAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206270KAZEN00
QUANTITY
TNPU1206270KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206270KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206270KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206270KAZEN00
Related LinksTNPU12062, TNPU1206270KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206270KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206270KAZEN00
SW LEVER SPDT 11A SILVER QC 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 2.5V 6SON datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL JUMPER CORD 2.5-7A 70C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 1.5A 5DDPAK datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE AUTO 125A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 2A 48V datasheet.pdf