Vishay/Dale TNPU12062K26BZEN00
TNPU12062K26BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12062K26BZEN00
Brief Description
RES SMD 2.26K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12062K26BZEN00.pdf
Availability of TNPU12062K26BZEN00
QUANTITY
TNPU12062K26BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12062K26BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12062K26BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12062K26BZEN00
Related LinksTNPU12062, TNPU12062K26BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12062K26BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12062K26BZEN00
HEX STANDOFF M3 BRASS 20MM datasheet.pdf
IC AMP VIDEO FADE 40MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN FIBER SC TUNABLE datasheet.pdf
MINIFIT JR PLUG SINGLE ROW 3POS datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPST 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf