Vishay/Dale TNPU1206301RAZEN00
TNPU1206301RAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206301RAZEN00
Brief Description
RES SMD 301 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206301RAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206301RAZEN00
QUANTITY
TNPU1206301RAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206301RAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206301RAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206301RAZEN00
Related LinksTNPU12063, TNPU1206301RAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206301RAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206301RAZEN00
CONN PWR JACK 2.1X5.5MM VERT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 115V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 29W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 16-18AWG SILVR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
IC OSC VCXO 240MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 80POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf