Vishay/Dale TNPU1206348KBZEN00
TNPU1206348KBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206348KBZEN00
Brief Description
RES SMD 348K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206348KBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206348KBZEN00
QUANTITY
TNPU1206348KBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206348KBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206348KBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206348KBZEN00
Related LinksTNPU12063, TNPU1206348KBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206348KBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206348KBZEN00
IC EEPROM 16KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 14.2A 3 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
T50R SHELL-CLIP BLK HS TIE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLIES datasheet.pdf
CAP FILM 0.0068UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf