Vishay/Dale TNPU120636K5BZEN00
TNPU120636K5BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120636K5BZEN00
Brief Description
RES SMD 36.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120636K5BZEN00.pdf
Availability of TNPU120636K5BZEN00
QUANTITY
TNPU120636K5BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120636K5BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120636K5BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120636K5BZEN00
Related LinksTNPU12063, TNPU120636K5BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120636K5BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120636K5BZEN00
IDC CABLE - MDM60T/MC60F/MDM60T datasheet.pdf
RES SMD 536K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 950MA 580 MOHM datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.2W AB 28TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP ALUM 31000UF 50V SCREW datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 430PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf