Vishay/Dale TNPU1206383KAZEN00
TNPU1206383KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206383KAZEN00
Brief Description
RES SMD 383K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206383KAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206383KAZEN00
QUANTITY
TNPU1206383KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206383KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206383KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206383KAZEN00
Related LinksTNPU12063, TNPU1206383KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206383KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206383KAZEN00
SWITCH SLIDE SP4T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 25V X8L 0805 datasheet.pdf
SSD 64GB DOM SATA II 5V datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 10 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
BLZP 5.08/21/180LR SN BK BX datasheet.pdf
CONN MALE 12POS CONTACT INSERT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf