Vishay/Dale TNPU120639K0BZEN00
TNPU120639K0BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120639K0BZEN00
Brief Description
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120639K0BZEN00.pdf
Availability of TNPU120639K0BZEN00
QUANTITY
TNPU120639K0BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120639K0BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120639K0BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120639K0BZEN00
Related LinksTNPU12063, TNPU120639K0BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120639K0BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120639K0BZEN00
CONN HEADER .100 SINGL STR 15POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC AXIAL datasheet.pdf
MINITEK SHROUDED HDR TMT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
CABLE ASSY MTRJ-DUP LC XG50 2M datasheet.pdf
RES 301 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf