Vishay/Dale TNPU12063K32AZEN00
TNPU12063K32AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12063K32AZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.32KOHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12063K32AZEN00.pdf
Availability of TNPU12063K32AZEN00
QUANTITY
TNPU12063K32AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12063K32AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12063K32AZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12063K32AZEN00
Related LinksTNPU12063, TNPU12063K32AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12063K32AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12063K32AZEN00
TRIMMER 200 OHM 0.3W TH datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.05A 142 MOHM datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16TSSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100" DL TIN datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 1% 20W TO263 datasheet.pdf