Vishay/Dale TNPU12063K60BZEN00
TNPU12063K60BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12063K60BZEN00
Brief Description
RES SMD 3.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12063K60BZEN00.pdf
Availability of TNPU12063K60BZEN00
QUANTITY
TNPU12063K60BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12063K60BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12063K60BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12063K60BZEN00
Related LinksTNPU12063, TNPU12063K60BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12063K60BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12063K60BZEN00
IC ADC 12-BIT 265KSPS 28-QSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN NUT FOR MCX AND MMCX CONN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 264MA 2.16 OHM datasheet.pdf
WR-WTB DUAL ROWS 2,00 MM PRE-CRI datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 6.6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf