Vishay/Dale TNPU1206499RAZEN00
TNPU1206499RAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206499RAZEN00
Brief Description
RES SMD 499 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206499RAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206499RAZEN00
QUANTITY
TNPU1206499RAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206499RAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206499RAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)