Vishay/Dale TNPU120654K9BZEN00
TNPU120654K9BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120654K9BZEN00
Brief Description
RES SMD 54.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120654K9BZEN00.pdf
Availability of TNPU120654K9BZEN00
QUANTITY
TNPU120654K9BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120654K9BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120654K9BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120654K9BZEN00
Related LinksTNPU12065, TNPU120654K9BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120654K9BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120654K9BZEN00
IDC CABLE-ASN20A/ AE20M / APK20A datasheet.pdf
IDC CABLE - MKC20K/MC20M/X datasheet.pdf
TOOL HEAD TURRET 16&20 PT SERIES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 110V datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3.5A 43 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 2A 48V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 124K OHM 0.4W 0.1% RADIAL datasheet.pdf