Vishay/Dale TNPU1206560RBZEN00
TNPU1206560RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206560RBZEN00
Brief Description
RES SMD 560 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206560RBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206560RBZEN00
QUANTITY
TNPU1206560RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206560RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206560RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206560RBZEN00
Related LinksTNPU12065, TNPU1206560RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206560RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206560RBZEN00
CAP TANT 68UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
OUTLET BOX 2-DUPLEX 5-20 PORTBLE datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES 111K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 58MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RUBBER SLEEVE FOR 50 POS HOOD datasheet.pdf
Connector Socket 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf