Vishay/Dale TNPU120657K6BZEN00
TNPU120657K6BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120657K6BZEN00
Brief Description
RES SMD 57.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120657K6BZEN00.pdf
Availability of TNPU120657K6BZEN00
QUANTITY
TNPU120657K6BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120657K6BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120657K6BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120657K6BZEN00
Related LinksTNPU12065, TNPU120657K6BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120657K6BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120657K6BZEN00
ADAP EX M32-1 1/4NPT datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 25V SOT323 datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 1800V Y4-M6 datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 6.3"L X 3.94"W datasheet.pdf
RES 261K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 240 I/O 363FCBGA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 136KB FLSH 100TFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 144POS VERT SMD datasheet.pdf